• Telefon : 0342 220 50 23

Gaziantep te web tasarımı 1990 lı yılların sonunda büyük firmaların web siteleri ile başlamış, her geçen gün web sitesi yaptıran firma ve kuruluşlar artarak devam etmiştir. Bu durum her şehirde olduğu gibi Gaziantep'te de yeni bir sektör ve iş dalının ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Web tasarım Firmaları 

İlk etapta bilgisayarcılar, internet cafeler, reklam ajansları, bu işi yapmaya çalışsa da bu şekilde yapılan işler pek sağlıklı olmamıştır. Hatta bu sektörün kalkınmasına gelişmesine engel olmuş ta diyebiliriz. Fakat sektöre en büyük darbeyi sözüm ona arada bu işi yapan ( öğrenciler, öğretmenler, bireysel çalışanlar ) kişiler vurmuştur. 

Arada bu işi yapanlar fiyat konusunda daha hesaplı gibi görünsede firmaların kurumsal kimliklerine verdikleri zarar bazen parayla telafi edilemeyecek kadar büyük olmuştur. Neden darbe vurduklarına gelince web sitesi süreklilik isteyen bir iştir bir defaya mahsus değildir. Web sitesi yaptığını iddia eden bir çok şahıs ya bu işi çat pat biliyor veya hiç bilmiyordu, bu durumda yapılan web sitelerinde aşağıdaki sorunlar baş göstermekteydi,

  • Web sitesinin tasarımının çalıntı veya başka bir yerden alıntı olması yani firmaya özgün olmaması
  • Web sitesinin alan adı tescili ve hosting ücretlerinin yıldan yıla ödenmesi gerektiğinin bilgisinin verilmemesi ve bunun neticesinde firma sitelerinin kapanması
  • Web sitesini yapan kişinin askere gitmesi, veya şehirden ayrılması sonucunda işin yarım kalması
  • Domain transferi için zorluk çıkartılması

Bu sorunları yaşayan firmalarla hala karşılaşıyoruz. 

Bizim bu konuda firmalara tavsiyemiz web sitesi ciddiye almanız gereken bir konudur. Çünkü firmanızın kurumsal kimliğini yansıdan belkide en önemli unsurdur. Özellikle sanayi şehri olan Gaziantep firmaları yüzlerce ülkeye ithalat & ihracat yaptığından yurt dışındaki muhatapları açısından web sitelerinin önemi daha da büyüktür. 

Web sitenizi yaptırırken nelere dikkat etmelesiniz:

1-) Öncelikle ne için web sitesi yaptırıyorsunuz amacınız nedir  

Web sitesi yaptırırken bir amacınız olmalı sektörden sektöre amaçlar değişse de değişmeyecek tek şey her firmanın google de bulunmak istemesi google de firma aratıldığı zaman aratılan firma web sitesi ile çıkmak ister. Bunun dışında çeşitli ihtiyaçlarınız doğrultusunda da web sitesi yaptırabilirsiniz.

2-) Nasıl bir web sitesi yaptırmalısınız  

Gereksiz detaylardan uzak amacınızı en iyi şekilde yansıtan ziyaretçilerin içinde kaybolmayacağı, firmanıza özgün bir web sitesi yaptırmalısınız. Yaptırdığınız web sitesi başka bir kaynaktan kopya edilmiş olmamalıdır. Özellikle google de bulunmak gibi bir iddianız var ise web sitenizin içeriğinin özgün olması hayati değer taşımaktadır. 

3-) Web sitenizi kime yaptırmalısınız  

Web sitesi yaptırıken yapacak kişi veya firma çok önemlidir. Çünkü web sitesi bir defaya mahsus bir iş değildir. Bu nedenle web sitesini yaptırdığınız yerden aşağıdaki beklentileriniz olmalıdır.

  • Öncelikle sabit bir ikametgaha sahip bir firma olmalıdır. Dilediğiniz zaman ulaşabilmelisiniz.
  • Sadece web sitesi işi yapıyor olması lazım. Çünkü asıl işi web sitesi olmayan firmalar bu iş için bir ekip kurmadığından web sitenizi zamanında ve eksiksiz yapamayabilirler.
  • Daha önce yaptığı web sitelerini inceleyin referanslar bu işte en önemli kaynaktır.
  • Google de istediğiniz anahtar kelimeler ile bulunabilme konusundaki deneyimlerini inceleyin. Çünkü google de çıkmayan bir web sitesi çok ta verimli olmayacaktır. 
  • Web sitenizi yapacak firmanın günün teknolojilerini yakından takip ettiğinden ve ihtiyaçlarınıza cevap verebileceğinden emin olun.

Firmanız için yaptıracağınız web sitesinden verim almak istiyorsanız bunlara dikkat etmenizi öneririz. 

Hemen Ara 0342 220 50 23 7 / 24 Whatsapp destek hattı