• Telefon : 0342 220 50 23

Günümüzde akıllı cihazlardan internete erişim sağlayanların sayısı oldukça fazla ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Neredeyse akıllı telefon kullanmayan kalmadı gibi. Bu durumda internet sitelerinin gelişen teknolojiye ayak uydurabilmesi açısından mobil uyumlu olması zorunluluk haline gelmeye başladı.

Mobil uyumluluğun önemini bir kaç başlık altında inceleyecek olur isek.

1. Erişilebilirlik; Mobil internet kullanım oranının masaüstü bilgisayar kullanımının önüne geçtiğini biliyoruz. Bu sayı her geçen gün artmaktadır. Bu kadar kullanıcıya kayıtsız kalmamak için veya mobil kullanıcıların sitenizden en iyi şekilde faydalanmaları için sitenizin mobil uyumluluğunu sağlamanızı öneriririz.

2. Arama Motoru Optimizasyonu ( Seo ) : Mobil site kullanım oranı artıkça web teknolojileri de bu yönde çeşitli geliştirmelere / güncellemelere başladılar. Teknoloji devi Google bunların başında gelmektedir. 2014 Yılından itibaren Google mobil uyumlu olmayan web siteleri webmaster araçları kullananlara yönelik uyarılarını gerçekleştirdi. Bu uyarıların ardından 2015 Nisan ayı itibariyle arama motoru algoritmasını, mobil uyumlu sitelere öncelik verecek şekilde güncelledi ve hayata geçirdi.

3. Görünüm: Mobil uyumlu olmayan sitelerin akıllı cihazlardaki kullanımı oldukça zordur. Mobil uyumlu siteler ise ekranın boyutuna göre şekil aldığından daha profesyonel ve etkiliyici bir görünüm sağlanmış olur. Ziyaretçi aradığı her şeyi çok kolay şekilde bulup sitenizde daha verimli zaman geçirmektedir.

Web sitenizin mobil ile uyumlu olup olmadığını yine Google'nin sunduğu mobil uyumluluk test aracı ile çok kısa sürede öğrenebilirsiniz. 

Hemen Ara 0342 220 50 23 7 / 24 Whatsapp destek hattı