• Telefon : 0342 220 50 23

Responsive Tasarım (Yani duyarlı tasarım), 3-4 yıldır geliştirilmesine rağmen ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başlayan, teknolojik cihazlara göre otomatik boyutlanan duyarlı tasarım teknolojisidir. Daha önceleri mobil cihazlar için ayrı, küçük ekranlı cihazlar için ayrı, masaüstü cihazlar için ayrı tasarım yapıyorduk ve buna bağlı olarak ekstra zaman kaybı ve ekstra bir güç harcıyorduk. Bu teknoloji ile tek bir tasarımla tüm cihazlara özel web sitesi tasarlayabiliyoruz.  

Son zamanlarda Google başta olmak üzere tüm arama motorlarının mobil cihazların kullanım oranlarının hızla yükselmesine bağlı olarak sistemlerini mobil cihazları tanıyacak ve buna göre sonuçlar gösterecek şekilde geliştirmesiyle web siteleri için cihaz uyumluluğu önem kazanmaya başladı. Bu sayede arama motorlarını mobil cihazınızdan kullandığınızda arama motoru cihazınıza uyum sağlayan web sitelerini sonuçlarında daha iyi bir seviyede göstermeye odaklanıyor. Bu da sizi web sitelerini gezerken daha az yoruyor haliyle.

Eflatunweb olarak biz de bu gereklilikten yola çıkarak yaklaşık 1 senedir ürettiğimiz projelerin mobil uyumlu olmasına özen gösteriyoruz. Çünkü bizi seçen müşterilerimizin hem masaüstü cihazlarda hem de taşınabilir cihazlarda en iyi olmalarını istiyoruz. 

Bu arada kendi web sitemiz mobil uyumlu değil :). Bunun sebebi de müşterilerimizin bu tasarımda ısrarcı olmalarından kaynaklanıyor. Belki ileride tasarımı biraz daha geliştirip responsive haline getirebiliriz.  Bu konuda sizin de bir tavsiyeniz ya da düşünceniz varsa, bizlere iletişim sayfamızdaki iletişim formunu doldurarak gönderirseniz seviniriz.

Hemen Ara 0342 220 50 23 7 / 24 Whatsapp destek hattı